Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

WTN Cink Komplex Csepp 50 ml

Ár:
4.430 Ft
Egységár: 88.600,00 Ft/liter
Átlagos értékelés: Nem értékelt
Gyártó: WTN
Szállítási díj: 1.290 Ft
Várható szállítás: 2024. április 25.
Menny.:db

Leírás

Gondoltad volna, hogy egyetlen nyomelem milyen fontos szerepet tölthet be a test működési folyamataiban?

A cink egy esszenciális nyomelem, amely részt vesz többek között, az immunrendszer működésében, a véralvadási és sebgyógyulási folyamatokban, az enzimatikus folyamatok szabályozásában, valamint a mikro-, és makrotápanyagok anyagcseréjében. A cink hatással van a pajzsmirigy működésére is azáltal, hogy hozzájárul a pajzsmirigy hormonok egymásba alakulásához, amelynek következtében a T4-ből, aktív T3 lesz. Érdekes lehet az is, hogy az agyalapi mirigyen keresztül befolyásolni tudja a TSH szintet is, ezért pajzsmirigy problémák esetén fontos lehet az esetleges cinkhiány felderítése.

Amikor a cinkről beszélünk, mindenképpen említést kell tennünk a rézről is. E két nyomelem szorosan összekapcsolódik a hatásmechanizmusukat tekintve. Együtt alkotják a szervezet sejtszintű antioxidánsát, a szuperoxid-dizmutáz enzimet. A közöttük lévő nagyon érzékeny arányokat fenntartva, kölcsönösen támogathatják egymást és így a szervezet optimális működését. A szakirodalmak szerint a napi bejuttatott cink és réz megfelelő aránya 10-15:1. Amennyiben bármelyik mikroelemből többlet keletkezik a szervezetben az problémát okozhat: a cink többlet réz hiányhoz vezethet, a túlzott réz bevitel pedig akadályozhatja a cink felszívódását. A felszívódást segítheti, ha a két nyomelemet egymástól napszakban elkülönítve szedjük.

Amennyiben a cink meghaladja a legfelső beviteli értéket, a 40 mg/nap mennyiséget, az meggátolhatja réz felszívódást a bélben. Az arányok eltolódásával a szuperoxid-dizmutáz enzim szint lecsökkenhet, így a sejtszintű védelmi vonal zavart szenved.

Érdekel, milyen tünetek jelezhetik a cink hiányt a szervezetedben?

A cink hiányát nehéz megállapítani, mert a tünetei igen általánosak. Amennyiben az alábbi tüneteket tapasztalva, már minden lehetséges problémára kivizsgáltattuk magunkat, megfontolandó egy vérvizsgálattal ellenőrizni a cink szintünket is.

Milyen tünetek utalhatnak cink hiányra?

  • fokozott fáradékonyság,
  • gyengeség érzet,
  • csökkent védekező képesség; gyakori megbetegedések,
  • erős hajhullás,
  • étvágytalanság,
  • szag-, és ízérzékelés romlása,
  • bőrproblémák (pl.: ekcéma),
  • emésztési problémák,
  • pszichés zavarok,
  • pajzsmirigy működés zavar.

Fontos!

A cinknek kiemelkedő szerepe van a sejtosztódási folyamatokban, ezért a várandósság és szoptatás időszakában fontos figyelmet fordítani a megfelelő bevitelre. A WHO ajánlása alapján, folyamatos ellenőrzés mellett, a cink pótlás csökkentheti a koraszülések kockázatát. Várandósság vagy szoptatás alatt történő alkalmazását mindenképpen egyeztesse orvosával!

Az idősebb korosztály esetében szintén fontos a megfelelő cink bevitel biztosítása. Az életkor előrehaladtával romlik az ízérzékelés, ezáltal csökkenhet az étvágy és sok esetben előfordulhat, hogy csökken a húsfélék fogyasztása is. A húsok, húskészítmények pedig gazdag cink források, így az idősebb korosztály számára nehezebb a szükséges mennyiség bevitele természetes forrásból.

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!

Keresés